Ευχαριστούμε θερμά την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας για την ευγενική υποστήριξη  των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας μέσω του προγράμματος Σίτισης και Προώθησης Υγιεινής Διατροφής  – ΔΙΑΤΡΟΦΗ που υλοποιήθηκε το Σχολικό Έτος 2021-2022, με συνέπεια και επαγγελματισμό από το Ινστιτούτο Prolepsis.

Η πρωτοβουλία σας να στηρίξετε τα σχολεία της περιοχής μας με το ως άνω πρόγραμμα, είχε πολλαπλά οφέλη. Βελτιώθηκαν οι διατροφικές συνήθειες των παιδιών μας αλλά και στηρίχτηκαν οι οικογένειές τους, σε μια πολύ δύσκολη χρονιά για όλους και ιδιαίτερα για τους κατοίκους της Βόρειας Εύβοιας.

Σας ευχόμαστε υγεία, δύναμη και να συνεχίσετε να προάγετε την κοινωνική αλληλεγγύη και την ανθρωπιά αποτελώντας έμπρακτο παράδειγμα προς μίμηση.

Η διευθύντρια του σχολείου

Ευαγγελία Λιαροπούλου