ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥ

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!

Σήμερα, πρώτη μέρα λειτουργίας του σχολείου μετά τις διακοπές του Πάσχα, βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι κατά τη διάρκεια των διακοπών λύθηκε  το σοβαρότερο πρόβλημα του σχολείου.

Αποκαταστάθηκε η ανάποδη κλίση στο διάδρομο των αιθουσών της Α΄και Β΄τάξης, που έθετε σε κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητα των μαθητών λόγω των λιμναζόντων υδάτων και στρώθηκε με αντιολισθητικό πλακάκι.

20150930_12194820160507_152015

Ευχαριστούμε θερμά:

• Το Τ. Σ. που κίνησε τις διαδικασίες και εξάντλησε την επιρροή του στους αρμόδιους φορείς.
  • 20160425_091614
  • Την Περιφερειακή Ενότητα Εύβοιας για τη χορήγηση των πλακιδίων και των σχετικών υλικών.
  • Την τσιμεντοβιομηχανία ΑΓΕΤ-ΗΡΑΚΛΗΣ (Δ/νση εργοστασίου Μυλακίου) για τη χορήγηση 60 πενηντάκιλων σακιών τσιμέντου και 5 κ. μ. άμμου.
  • 20160425_100652
  • Την Πρωτοβάθμια Σχολική Επιτροπή για την καθοριστική της συμβολή στην αμοιβή του τεχνίτη.
  • 20160423_09473620160423_130555
  • Το Σύλλογο Γονέων για τη δωρεά 100€.
  • Τον Πολιτιστικό Σύλλογο για τη δωρεά 50€ αντί στεφάνου στη μνήμη Δημητρίου Κωνσταντίνου.
  • Την οικογένεια Δημητρίου Αναστασίου του Κων/νου(τέκνο του εκλιπόντος ) για τη δωρεά 50€ αντί στεφάνου στη μνήμη του πατέρα του.
  • Τον κ. Γρηγορόπουλο Ηλία, έμπορο ανταλλακτικών αυτοκινήτων-Ν. Φιλαδέλφεια, για τη δωρεά 50€ αντί στεφάνου στη μνήμη Δημητρίου Κων/νου.
  • Τον κ. Δημητρίου Αναστάσιο του Κων/νου(πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου) για τη δωρεά 50€.

Τον κ. Καλκούνη Κων/νο(πρόεδρο Τ. Σ. Αγ. Ιωάννη) για τη δωρεά 50€.

Οι ανωτέρω ενέργειες μας δίνουν δύναμη και κουράγιο για το δύσκολο παιδαγωγικό έργο που έχουμε να επιτελέσουμε.

Οι εργασίες στο σχολείο συνεχίζονται, με ελαιοχρωματισμούς, μετά τη συντονισμένη προσπάθεια της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής και του Συλλόγου γονέων και θα ενημερωθείτε σύντομα για τα αποτελέσματα