Ενημέρωση για τη διεξαγωγή προγραμμάτων υγείας στο σχολείο

Αγαπητοί γονείς,
Υλοποιήθηκε στους μαθητές του σχολείου μας πρόγραμμα “Αγωγή Υγείας” με θέμα “Βασικές Πρώτες Βοήθειες” από τη σχολική νοσηλεύτρια.
Προσεχώς θα υλοποιηθεί και το πρόγραμμα “ΧΟΠΑ ήρωες” στις μικρότερες τάξεις. Αποστολή του προγράμματος είναι η εκπαίδευση σχετικά με τα συμπτώματα του εγκεφαλικού και την ανάγκη για άμεση δράση (για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την ιστό σελίδα gr-el.fastheroes.com).
Στόχος μας είναι να παρέχουμε στους μαθητές μας τις απαραίτητες ευκαιρίες για να αναπτύξουν τις απαιτούμενες δεξιότητες, ώστε να μπορούν να αντεπεξέρχονται σε μια ποικιλία επικίνδυνων για τη ζωή καταστάσεων. Έτσι να έχουν την δυνατότητα αν χρειαστεί, να ενεργήσουν κατάλληλα και με αυτοπεποίθηση σε μια επείγουσα κατάσταση μέχρι την παροχή της εξειδικευμένης βοήθειας.

Σχετικά με 12° Δ.Σ. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

12° Δ.Σ. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.