ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ 2019-20

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

(Π.Δ. 79/2017)

(εγκύκλιος ΥΠΕΘ Φ.6/58025/Δ1/12-4-2019)

1. Στην Α΄ τάξη του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2019-20 εγγράφονται από 6 μέχρι 20 Μαΐου 2019 και από τις 10.00  π.μ. μέχρι τις 11.30 π.μ. υποχρεωτικά οι μαθητές που γεννήθηκαν το 2013 και η μόνιμη κατοικία τους βρίσκεται εντός των ορίων της Δ.Ε. Αφιδνών. (Κάθε  εκπρόθεσμη εγγραφή θα παραπέμπεται υποχρεωτικά  στη Δ/νση Π.Ε για να γίνει δεκτή.)

1. Για την εγγραφή απαιτούνται:

• Πιστοποιητικό γέννησης (Βεβαίωση γέννησης μπορεί να εκδοθεί και από το σχολείο μέσω του συστήματος myschool.  Όμως, όσοι γονείς θέλετε, ζητήστε με την ταυτότητά σας ένα πιστοποιητικό γέννησης από το ΚΕΠ που βρίσκεται στο κτίριο της Δ. Ε. Αφιδνών, πίσω από το σχολείο.)

• Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.

• Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή  -ΑΔΥΜ (Θα βρείτε το έντυπο στο Νηπ/γείο ή στο Δημοτικό)

• Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να φαίνεται η δ/νση κατοικίας του μαθητή. (Λογαριασμός ΔΕΗ ή Δήλωση μίσθωσης ακινήτου σε περίπτωση ενοικίασης)

• Βεβαίωση φοίτησης από το Δημόσιο ή Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο που φοίτησε το παιδί και διαθέτει άδεια ίδρυσης και λειτουργίας από το Υπουργείο Παιδείας

Ο Δ/ντής του σχολείου