s

Το Δημοτικό Σχολείο Αφιδνών για 1η φορά, και  για το Σχολικό έτος 2022-23, υλοποιεί πρόγραμμα ERASMUS+ :

με Κωδικό Σχεδίου : 2022-1-EL01-KA122-SCH-000077417 και

Τύπο Κινητικότητας / Δραστηριότητας : Courses and Training.

Το Θέμα του αφορά την Κλιματική Αλλαγή και την Επαγγελματική ανάπτυξη του Εκπαιδευτικού Προσωπικού σε αυτή την κατεύθυνση.

Ειδικότερα ο τίτλος του είναι:

«Προσαρμογή στην κλιματική αλλαγή,

η μεγάλη πρόκληση της εποχής μας»

“Climate Change Adaptation,

the great Challenge of our era”

Το Δημοτικό Σχολείο Αφιδνών με τη στήριξη του Συλλόγου Διδασκόντων και του Διευθυντή κύριου Μιχάλη Παπαδογιαννάκη,  στο πλαίσιο του προγράμματος  ERASMUS+ με Κωδικό Σχεδίου : 2022-1-EL01-KA122-SCH-000077417 και Τύπο Κινητικότητας / Δραστηριότητας : Courses and Training, έστειλε στην Κωνσταντία της Γερμανίας αντιπροσωπεία αποτελούμενη από τρεις (3) εκπαιδευτικούς του Συλλόγου Διδασκόντων με στόχο να επιμορφωθούν στη χρήση εργαλείων WEB 2.0 προκειμένου να ενδυναμωθούν, να εμπλουτίσουν τις διδακτικές τεχνικές τους και να διαχύσουν την εμπειρία αυτή και στο υπόλοιπο εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου.

Το Θέμα του Erasmus+ αφορά στην Κλιματική Αλλαγή και στην Επαγγελματική ανάπτυξη του Εκπαιδευτικού Προσωπικού σε αυτή την κατεύθυνση.

Ειδικότερα ο τίτλος του είναι:

«Προσαρμογή στην κλιματική αλλαγή,

η μεγάλη πρόκληση της εποχής μας»

“Climate Change Adaptation,

the great Challenge of our era”

Συνεχίστε την ανάγνωση