Μάι 27 2021

Τοποθετήσεις υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε νέες οργανικές θέσεις

Το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας, στη συνεδρίαση της 27ης Μαΐου 2021, εισηγείται τις τοποθετήσεις των υπεραρίθμων εκπαιδευτικών ως εξής:

Τοποθετήσεις υπεραρίθμων 2021

(Η απόφαση θα εκδοθεί από την ΠΔΕ Ιονίων Νήσων)

Επισημαίνεται ότι όσοι υπεράριθμοι δεν τοποθετήθηκαν (είτε υπέβαλαν αίτηση είτε όχι), μπορούν να δηλώσουν κενά για νέα οργανική τοποθέτηση με τη διαδικασία των βελτιώσεων που ακολουθεί, είτε περιλαμβάνονται είτε όχι στον οικείο πίνακα μοριοδότησης. Όσοι υπεράριθμοι τοποθετήθηκαν, μπορούν, μόνο εφόσον είναι εγγεγραμμένοι στον πίνακα και επιθυμούν, να δηλώσουν κενά άλλων ομάδων για ανατοποθέτηση.

Οι τοποθετούμενοι θα αναλάβουν υπηρεσία στις νέες θέσεις την τελευταία ημέρα του διδακτικού έτους (30/06/2021)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε νέες οργανικές θέσεις