Μαρ 01

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2022-23

ΙΔ.ΔΗΜ.ΣΧΟΛ.ΔΔΜΝ-ΝΚ

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2022-2023, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2022. Κατά το σχολικό έτος 2022-2023 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

Φεβ 25

Διενέργεια RAPID TEST

Σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 28/2/2022 και μέχρι νεωτέρας, οι ώρες που θα διενεργούνται RAPID TEST στην ΠΕ Χανίων θα είναι οι εξής:
Δευτέρα – Παρασκευή
  1. 1ο Κέντρο Υγείας Χανίων (Λεωφόρος Καραμανλή 99) : 08:30-15:30   (ώρα προσέλευσης έως τις 15:00)
  2. 2ο Κέντρο Υγείας Χανίων – 1η&2η ΤΟΜΥ (Καποδιστρίου & Δραγούμη) :  08:30-18:30      (ώρα προσέλευσης έως τις 18:00)
  3. Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη :  09:00-14:00
Σάββατο
  1. 2ο Κέντρο Υγείας Χανίων – 1η&2η ΤΟΜΥ (Καποδιστρίου & Δραγούμη)  : 09:00-14:30    (ώρα προσέλευσης έως τις 14:00)

Φεβ 14

LittleBigEntrepreneurs

5ης Συνάντησης των Ακαδημιών Γονέων

Η Δομή Επαγρύπνηση στο Διαδίκτυο, της Ιεράς Μητροπόλεως Κυδωνίας & Αποκορώνου (Ι.Μ.Κ.Α.), στα πλαίσια της συνεργασίας για την τοπική διοργάνωση με τους κεντρικούς διοργανωτές την Ελληνική Εταιρεία Εφηβικής Ιατρικής (Ε.Ε.Ε.Ι.), τη Μονάδα Εφηβικής Υγείας (Μ.Ε.Υ.), τις Φιλικές Δομές για εφήβους/νέους υπηρεσιών Π.Ο.Υ.το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Στρατηγικές Αναπτυξιακής και Εφηβικής Υγείας» της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, και άλλους φορείς, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Υγείας και του ΕΔΔΥΠΠΥ ενημερώνει το κοινό (γονείς και εκπαιδευτικούς), σχετικά με το πρόγραμμα της

5ης Συνάντησης του Προγράμματος.σας επισυνάπτουμε το πρόγραμμα της 5ης Συνάντησης των Ακαδημιών Γονέων,
την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 2022, καθώς και το link για την παρακολούθηση:
Αν είστε γονέας ή εκπαιδευτικός που θέλει να κάνει εγγραφή νέου μέλους, για να
συμμετέχετε στην 5η συνάντηση της «Από το Α ως το Ω» Μια Ακαδημία για Γονείς,
ακολουθήστε τα εξής βήματα:
Να συμπληρώσετε τη Google form που θα βρείτε στο link και να κάνετε υποβολή:
Μετέπειτα της ομιλίας κάντε λήψη τη φόρμα αξιολόγησης, συμπληρώστε την.
και να τη στείλετε στο: info@youth-med.gr :

Για να δείτε τις απαντήσεις στις ερωτήσεις και άλλο υλικό επισκεφθείτε
τα προηγούμενα links:
2η Συνάντηση: https://youtu.be/9zO9zLznvgE
3η Συνάντηση: https://www.youtube.com/watch?v=s0wvF-b0gAU
4η Συνάντηση: https://www.youtube.com/watch?v=FQPISRxKDJ4

Αργυρώ Παρδαλάκη Συνιδρύτρια & Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων
Δομής Επαγρύπνηση στο Διαδίκτυο
Ιερά Μητρόπολη Κυδωνίας & Αποκορώνου (Ι.Μ.Κ.Α.)
Εκπρόσωπος Κρήτης Ελληνικής Εταιρείας Εφηβικής Ιατρικής (Ε.Ε.Ε.Ι.)
Τηλ. επικοινωνίας: 6940235627

Φεβ 04

επιμορφωτικό εργαστήριο με θέμα «Το Συμβούλιο – Η Συνέλευση των Παιδιών»

ΦΘΗΝΑ ΜΟΡΙΑΚΑ ΤΕΣΤ

Ιαν 27

ΝΕΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΨΙΑΣ RAPID TEST

Σας γνωρίζουμε ότι από 24/1/2022, ενεργοποιήθηκαν σταθμοί δειγματοληψίας προς διενέργεια Rapit-test για την εξυπηρέτηση πολιτών, στα παρακάτω σημεία:
α. 5ο ΤΥΠ: Στρατόπεδο «ΤΑΞΧΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ», Κ. Μαλλινού 45, Χανιά.
β. 5η ΤΑΞΠΖ: Στρατόπεδο «ΤΧΗ (ΠΒ) ΙΩΑΝΝΗ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ», Καράγιωργα & Ακρωτηρίου, Βλητές Χανίων.
Δικαιούχοι δειγματοληψίας και εξυπηρέτησης είναι όλοι οι κάτοχοι ΑΜΚΑ και προσωρινού ΑΜΚΑ (Π-ΑΜΚΑ), οι οποίοι προσέρχονται χωρίς τη διαδικασία ραντεβού.
Έκδοση σχετικών πιστοποιητικών με μέριμνα των δικαιούχων, από το gov.gr.
Η προσέλευση των πολιτών θα γίνεται Κυριακή – Παρασκευή πλην επίσημων Αργιών και ώρες 09:00-15:00.

Αντισυνταγματάρχης (ΤΧ) Κυριάκος Μακράκης
Επιτελής 5ης ΤΑΞΙΑΡΧΙΑΣ ΠΕΖΙΚΟΥ «V ΜΕΡΑΡΧΙΑ ΚΡΗΤΩΝ»/4ο ΕΠΙΤΕΛΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
Τηλ.: 28210-25252.

Ιαν 20

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡIΟ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

Δεκ 23

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Δεκ 22

Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο-Επαγρύπνηση στο Διαδίκτυο-Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

Παλαιότερα άρθρα «

Άνοιγμα μενού