Τα σχολεία ανοίγουν!!!

Την Δευτέρα 14/9/2020 και ώρα 11.30 θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός στον προαύλιο χώρο τους Νηπιαγωγείου. Κάθε παιδί θα σας παρακαλούσαμε να συνοδεύεται από έναν γονέα ή κηδεμόνα. Παρ’ ότι ο Αγιασμός θα γίνει στον προαύλιο χώρο του σχολείου είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας για όλους. Το προαύλιο είναι μικρό και θα υπάρξει συγχρωτισμός οπότε πρέπει να ακολουθήσουμε όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα ώστε να παραμείνουμε ασφαλείς.

Την Τρίτη 15/9/2020 οι μαθητές θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου μεταξύ 8.15-8.30 και θα αποχωρήσουν στη 13.00. Θα πρέπει να έχουν στην τσάντα τους τα εξής:

• Κολατσιό και παγούρι
  • Μια αλλαξιά με ρούχα – εσώρουχα
  • Καπέλο
  • Δύο μάσκες σε ξεχωριστά σακουλάκια αεροστεγώς κλεισμένες
  • Ένα πλαστικό κουτάκι για να τοποθετήσουν τη μάσκα τους κατά τη διάρκεια του κολατσιού (το οποίο πρέπει να πλένεται και να απολυμαίνεται καθημερινά)
  • Μία κασετίνα με τα εξής: μαρκαδόρους ή/και ξυλομπογιές, μολύβι, γόμα, ξύστρα (προς το παρόν αυτά αρκούν)

Ευελπιστούμε να έχουμε μια καλή συνεργασία καθ’όλη τη διάρκεια της χρονιάς και είμαστε εδώ προκειμένου να λύσουμε όλες σας τις απορίες για θέματα που σας απασχολούν σχετικά με τα παιδιά σας.

Οι Νηπιαγωγοί

Γρηγοροπούλου Όλγα και Ιωάννου Βασιλική Μαρία