Εθελοντική + Δημιουργική συμμετοχή στο “Make a Wish”

MakeAWish

Οι μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης καθώς πλησίαζε το νέο έτος 2024 αγόρασαν ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΥΧΗΣ, βοηθώντας να πραγματοποιηθεί η ευχή ενός παιδιού με διαβήτη, στο πλαίσιο δράσης της Μ.Κ.Ο. “Make a Wish”.  Κατά το μάθημα Κοινωνικής-Πολιτικής Αγωγής και στο πλαίσιο των ΑΓΩΝΩΝ ΛΟΓΟΥ  όπου συμμετείχαν, έγραψαν ευχές  στα  ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΥΧΗΣ, αλλά και δημιούργησαν ευχετήριες κάρτες με ζωγραφιές που έκαναν.

Ευχές2οΓσιοΝεάπ σεΕΝΕΕΓΥΛ Πεύκων

Αυτά έστειλαν με πολλή αγάπη στους φίλους/στις φίλες τους στο ΕΝΕΕΓΥΛ Πεύκων, για να ξέρουν ότι είναι μέσα στη σκέψη και στην καρδιά τους.

Διδάσκουσα – Εμψυχώτρια: Α. Καλαντζή. Σύνδεσμος με τη Μ.Κ.Ο. – Οργανώτρια της φιλανθρωπικής δράσης: Π. Αποστόλου.

♥ ♥

Ομάδα που δημιουργήθηκε από τον Ανδρόνικο Αποστολίδη, Κωνσταντίνα” Καραπαίου και Αναστασία Ντιβιάκα, που φοίτησαν στη Γ΄ τάξη το σχολικό έτος 2023-24, και στην οποία μπήκε η μαθήτρια της Α΄ τάξης Μαρία Φωτίου λίγο αργότερα, συσκέφθηκαν, συζήτησαν, σχεδίασαν και έγραψαν συνεργατικά ένα κείμενο για τον  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΔΟΚΙΜΙΟΥ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ που διοργάνωσε η Μ.Κ.Ο. «Μake a Wish» και πήραν ΕΠΑΙΝΟ για τη ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ τους. Διδάσκουσα – Εμψυχώτρια: Α. Καλαντζή.

έπαινοςΔιαγωνισμόςMakeAWish

=> Διάβασε το κείμενo όπως μορφοποιήθηκε στην ιστοσελίδα του “Make a Wish”: