ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Η νέα σχολική χρονιά 2019-2020  ξεκίνησε στις 2 Σεπτεμβρίου 2019. Τα σχολεία ήδη άνοιξαν!

Οι εκπαιδευτικοί επέστρεψαν από τις καλοκαιρινές διακοπές  και προετοιμάζονται για να υποδεχτούν τους μαθητές και τις μαθήτριες!!

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου σε όλα τα σχολεία θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της Νέας Σχολικής Χρονιάς!

Στο σχολείο μας ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 9:20  π.μ. . Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν και θα παρακολουθήσουν τον Αγιασμό  στον αύλειο χώρο του σχολείου μας. Μετά τον Αγιασμό θα αποχωρήσουν. Τον Αγιασμό δύνανται να παρακολουθήσουν και οι γονείς των μαθητών μας.

Από την Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου το σχολείο θα λειτουργεί κανονικά και οι μαθητές θα προσέρχονται στις 8:15 π.μ.

Ευχόμαστε Καλή Σχολική Χρονιά σε όλους!!