Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση χαράς και αγάπης!!

Το απόγευμα της  Τετάρτης 19 Δεκεμβρίου  γιορτινή ατμόσφαιρα,χαρά και αγάπη πλημμύρισαν την αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου!!!

Μια υπέροχη έκθεση δημιουργιών των μαθητών μας στόλιζε το χώρο, παραδοσιακά τραγούδια ακούγονταν, χριστουγεννιάτικες εικόνες προβάλλονταν και νόστιμα γλυκά  και ροφήματα προσφέρονταν από τους γονείς των μαθητών μας με αγάπη!!!

Οι μαθητές παρουσίαζαν τα έργα τους με περηφάνια, οι γονείς τα θαύμαζαν και καμάρωναν τα παιδιά τους!!!

Τα έργα φτιάχτηκαν  με αγάπη από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας!!!

Οι μαθητές με ενθουσιασμό πρόσφεραν τα έργα τους  στους γονείς τους!!!

Οι γονείς με την ευκαιρία της Εορτής των Χριστουγέννων και με στόχο την  ανάπτυξη του πνεύματος  αλληλεγγύης και  αλληλοβοήθειας,  προμηθεύτηκαν δώρα από τα παιδιά  και διέθεσαν ότι επιθυμούσε ο καθένας για να γίνει  μια  “δωρεά” στο Ίδρυμα “Θεοτόκος”!!!

Εκπρόσωποι του Ιδρύματος ευχαρίστησαν τη σχολική κοινότητα του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου και ευχήθηκαν υγεία και πρόοδο στους μαθητές και τις μαθήτριες!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στην  ζεστή εκδήλωση αγάπης του σχολείου μας!!