14η Απριλίου -Συμμετοχή στην εθελοντική δράση του Let’s Do It Greece!

Την Κυριακή 14/4/2024 οι πόρτες του σχολειού μας άνοιξαν για να υποδεχτούν γονείς, παιδιά, αρχηγούς και λυκόπουλα του 2ου Συστήματος Αρμενίων Προσκόπων Αργοσαρωνικού, τον  εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας.

Η εθελοντική μας οικογένεια Let’s Do It Greece, μας οργάνωσε σε πανελλαδική δράση για το περιβάλλον και εμείς ξεκινήσαμε από την αυλή μας με σκοπό να τη μετατρέψουμε σε μικρό πράσινο παράδεισο! Η Δ/νση Πρασίνου του Δήμου Νίκαιας Αγ. Ιωάννη Ρέντη μας χορήγησε δενδρύλλια, αρωματικά φυτά και προετοίμασε το έδαφος για τη δράση μας. Οι γονείς έφεραν τα δικά τους φυτά και η γιορτή μας έτοιμη!

Χαρήκαμε,πείραμε μαθήματα ζωής! Οι αρχηγοί των προσκόπων οργάνωσαν ομαδικά παιχνίδια , ζωγραφίσαμε αναμνηστική αφίσα με τις παλαμίτσες  μας.

ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ 6ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ 4ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ 20ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ 16ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ 1

Να είναι η κάθε μας μέρα μία γιορτή για το περιβάλλον.Συγχαρητήρια σε όλους!