Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του Α1

Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α1 παρουσίασαν σε γονείς τη θεατρική παράσταση «Στη Φάτνη της Βηθλεέμ» όπως και την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 που παρουσίασαν την παράσταση σε μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολείου. Στόχος της προετοιμασίας των παιδιών για αυτή τη παράσταση ήταν η διεύρυνση των οριζόντων και των δεξιοτήτων τους μέσα από αυτόν τον βιωματικό τρόπο έκφρασης και μάθησης. Κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας καλλιεργήθηκαν η ομαδικότητα και η συνεργασία. Επίσης έζησαν με βιωματικό τρόπο το μεγαλύτερο γεγονός στην ιστορία της ανθρωπότητας. Η σημαντικότερη δεξιότητα  όμως που καλλιεργήθηκε κατά την παρουσίαση ήταν το «να μπορώ να εκθέτω τον εαυτό μου σε κοινό».

Χωρίς τίτλο1χρισ1 χρι2Χωρίς τίτλο2

Η δασκάλα της τάξης Μαριόλα Μαρία