Χαιρετισμός

Με μεγάλη μου χαρά σας καλωσορίζω στο διαδικτυακό μας χώρο. Στην ιστοσελίδα του σχολείου μπορείτε να βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για τη λειτουργία του και τις δράσεις που αναπτύσσονται σε αυτό.

Πιστεύοντας ότι το σύγχρονο Δημοτικό Σχολείο πρέπει να έχει στο επίκεντρό του το μαθητή, να είναι βιωµατικό και να αποτελεί χώρο µάθησης, χαράς και δημιουργίας και όχι µόνο στείρας διδασκαλίας. καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να καλλιεργήσουμε την ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των παιδιών. Έτσι κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς πραγματοποιούνται εκδηλώσεις – εξορμήσεις βιωματικής μάθησης, ημέρες Θεάτρου και Κινηματογράφου, Υγείας και Αθλητισμού, Τέχνης και Λογοτεχνίας-Φιλαναγνωσίας, εκπαιδευτικές επισκέψεις δράσης, κοινωνικής και οικολογικής ευαισθητοποίησης, έτσι ώστε τα παιδιά μας να αναπτύξουν προσωπική και κοινωνική ταυτότητα.

Σας ευχόμαστε λοιπόν καλή πλοήγηση στον ιστοχώρο μας, ο οποίος σας δίνει πληροφορίες για το σχολείο και τις δραστηριότητές μας

Καλλίτσα Τσιρογιάννη