ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Τη  Δευτέρα, 13 – 09 – 2021, θα πραγματοποιηθεί στις 8:15΄ π.μ. ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021-22.  Μετά την λήξη της Ακολουθίας του Αγιασμού  στις 9:15΄π.μ.  οι μαθητές/-τριες του Σχολείου μας θα αποχωρήσουν με τη συνοδεία των γονέων τους.

Η προσέλευση των μαθητών /τριών θα γίνει στις 8:00 με 8:15’ π.μ.

Οι μαθητές/τριες θα εισέλθουν στο χώρο του σχολείου αφού πρώτα φορέσουν τη μάσκα τους και επιδείξουν κατά την είσοδό τους αρνητικό self test.

Οι μαθητές/τριες των τάξεων : Β1, Β2, Γ, Δ, Ε1, & Ε2, ανεβαίνουν στις αίθουσες τηρώντας τις απαιτούμενες αποστάσεις αφού διαβάσουν την ανακοίνωση των αιθουσών ανάλογα με την τάξη και το τμήμα στο οποίο ανήκουν.

Οι μαθητές/τριες των : Α1, Α2 και ΣΤ1, ΣΤ2 τμημάτων θα οδηγηθούν στο  προαύλιο για την Ακολουθία του Αγιασμού.

Οι αγαπητοί γονείς θα βρίσκονται με τις μάσκες τους εκτός του προαυλίου του Σχολείου, αποφεύγοντας το συνωστισμό.

Την Τρίτη το Σχολείο θα λειτουργήσει από τις 8:15 π.μ. ως τις 12:25΄ μ.μ. και οι μαθητές θα προσέλθουν με τις τσάντες τους για την παραλαβή των βιβλίων ώστε να αρχίσει το πρόγραμμα του σχολείου.

Καλή Σχολική Χρονιά! Καλή Συνεργασία!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Νέα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.