Αρχική

Καλώς ήλθατε στο νέο ιστολόγιο του 8ου Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δημητρίου για μια πλοήγηση στις σχολικές μας δραστηριότητες.

Ο δικτυακός αυτός τόπος θα περιλαμβάνει:

• Δημοσίευση νόμων & εγκυκλίων, που αφορούν στην εκπαίδευση, καθώς και ανακοινώσεις.
  • Παρουσίαση διαφόρων εκπαιδευτικών προγραμμάτων, που εκπονούνται στη σχολική μονάδα.
  • Αναφορά στις επισκέψεις, εορταστικές εκδηλώσεις και επιμορφωτικές ενημερώσεις, που πραγματοποιούνται ετησίως.
  • Προβολή δημιουργιών μαθητών/-τριών μας.
  • Παροχή πληροφοριών που αφορούν στην οργάνωση και λειτουργία του σχολείου μας γενικότερα.

Το ιστολόγιό μας φιλοδοξεί να καταστεί ένα μέσο προβολής της δημιουργικής έκφρασης και των συλλογικών δράσεων των μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων του σχολείου μας.

Υποστηρικτικός αρωγός της όλης εκπαιδευτικής διαδικασίας το ιστολόγιό μας αποσκοπεί να αποτελέσει σημαντικό κίνητρο για μάθηση και δημιουργία, αλλά και να ανοίξει ένα παράθυρο επικοινωνίας μεταξύ των μελών της σχολικής μας κοινότητας και με την κοινωνία!

Καλή σας περιήγηση!