Πρόκριση με πρώτη θέση για το 88ο

885X5

Τρένο το 88ο!

Την πρώτη θέση στον όμιλο της κατέκτησε η ομάδα ποδοσφαίρου 5Χ5 του 88ου Δημοτικού Σχολείου, παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση στους νοκ άουτ αγώνες της Τρίτης. Χθες, 13/5, στο Ρουφ, σε αγώνες στα πλαίσια του Δημοτικού Πρωταθήματος 5Χ5 Δημοτικών Σχολείων, η ομάδα μας νίκησε 1-0 το φαβορί του ομίλου 33ο Δημοτικό Σχολείο (σκόρερ ο Παπακίτσιος) και κατόπιν επικράτησε με άνεση 2-0 του 46ου Δημοτικού Σχολείου (Τσούμπας, Παπανικολαΐδης). Ήδη μετά τον 2ο αγώνα, η ομάδα μας είχε κατακτήσει μαθηματικά την πρώτη θέση, οπότε στον τρίτο αγώνα οι βασικοί μας παίκτες ξεκουράστηκαν, όλη η ομάδα την έπεσε στις τυρόπιτες και στους χυμούς, κι έτσι χάσαμε με 2-1 από το φιλικό και γειτονικό μας 129ο Δημοτικό (Τσούμπας). Το πανηγύρι των παικτών για την πρώτη θέση ήταν άνευ προηγουμένου. Η συνέχεια στους νοκ άουτ αγώνες την Τρίτη.

2 σχόλια προς “Πρόκριση με πρώτη θέση για το 88ο”

1. Συγχαρητήρια σε όλους σας άντε και με το κύπελλο!

2. Στις 10 Ιουνίου θα γίνει χαμός μπράβο παιχταράδες του 88 Δ.Σ.Α.