ANAKOINΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΛΗΞΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ-ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΚΑΙ ΤΙΤΛΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι  ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας, αφού έλαβε υπόψη την εγκύκλιο με Αρ. Πρωτ.Φ7/ΦΜ/67997/ΓΔ4/04-06-20 και την εγκύκλιο με Αρ. Πρωτ.Φ.7/ΦΜ/73996/Δ1/15-6-20 , αποφάσισε τα εξής :

Την Παρασκευή 26/6/2020, ημέρα λήξης του διδακτικού έτους, δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα. Όλοι οι μαθητές/τριες  θα προσέλθουν  στο Σχολείο χωρίς τσάντες για την παραλαβή  ελέγχων και τίτλων  προόδου και σπουδών, τους οποίους θα παραλάβουν  σε κλειστό φάκελο από τους /τις υπεύθυνους/ες των τμημάτων, στον χώρο της αίθουσας διδασκαλίας του τμήματος.

Η σειρά επίδοσης των ελέγχων και τίτλων θα είναι η ακόλουθη:

1.Κατά τις ώρες 8.00 με 8.15 θα προσέλθουν οι μαθητές/τριες που ανήκουν στο πρώτο υποτμήμα προσέλευσης (οι μαθητές/τριες που αυτήν την εβδομάδα έρχονται Τρίτη και Πέμπτη).  Στις 8.15 ο υπεύθυνος του τμήματος θα παραδώσει τον φάκελο  στα παιδιά και θα τα συνοδεύσει προς την έξοδο, όπου θα περιμένουν οι γονείς για να τα παραλάβουν.

2.Κατά τις ώρες  9.00 με 9.15 θα προσέλθουν οι μαθητές/τριες που ανήκουν στο δεύτερο υποτμήμα προσέλευσης (οι μαθητές/τριες που αυτήν την εβδομάδα έρχονται  Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή). Στις 9.15 ο υπεύθυνος του τμήματος θα παραδώσει τον φάκελο στα παιδιά και θα τα συνοδεύσει προς την έξοδο, όπου θα περιμένουν οι γονείς για να τα παραλάβουν.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι γονείς δεν μπαίνουν στο Σχολείο, αλλά περιμένουν τα παιδιά έξω από την αυλόπορτα που χρησιμοποιούμε για το σχόλασμα αυτόν τον μήνα (αυτήν που είναι κοντά στο μεγάλο υπόστεγο).

3.Για τους μαθητές/τριες που δεν προσέρχονται στο Σχολείο κατόπιν υπεύθυνης δήλωσης των γονέων τους, ο φάκελος μπορεί να επιδοθεί στους  γονείς μετά την αποχώρηση των παιδιών (από  τις 10.30 έως τις 12.00).

4.Αν κάποιος  μαθητής /τρια για σοβαρό λόγο δεν μπορεί να προσέλθει την Παρασκευή για να παραλάβει τον φάκελό του, μπορεί να επικοινωνήσει ο γονέας του τηλεφωνικά με την Διευθύντρια στο 210-2798403 για να κλείσει ραντεβού να τον παραλάβει τη Δευτέρα 29/6/20 ή την Τρίτη 30/6/20.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

1.Το Σχολείο δεν θα παραλάβει σχολικά γεύματα  στις 26/6/20.

2.  Αν κάποιοι γονείς επιθυμούν γονική άδεια για την Παρασκευή, μπορούν να τηλεφωνήσουν στο Σχολείο την Παρασκευή κατά τις ώρες 10.30 με 12 ή να στείλουν email .