Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων,η φετινή Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού  θα πραγματοποιηθεί για όλες τις τάξεις στο Αθλητικό Κέντρο AFC ATHLETIC FOOTBALL CENTER την Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2019.Θα δοθεί εντός των ημερών στα παιδιά υπεύθυνη δήλωση συμμετοχής, την οποία θα επιστρέψουν στο Δάσκαλο του τμήματος.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για να συμμετέχουν οι μαθητές και μαθήτριες στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού πρέπει απαραιτήτως να έχουν προσκομίσει στο Σχολείο συμπληρωμένο το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (οι τάξεις Α’ και Δ’).

Δράση “Η τσάντα στο σχολείο” 2019-20

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι για τη φετινή σχολική χρονιά οι ημερομηνίες που θα υλοποιηθεί η δράση, σύμφωνα με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων, είναι οι εξής:

28 και 29 Σεπτεμβρίου

12 και 13 Οκτωβρίου

26 με 28 Οκτωβρίου (τριήμερο)

9 και 10 Νοεμβρίου

23 και 24 Νοεμβρίου

14 και 15 Δεκεμβρίου

25 και 26 Ιανουαρίου

8 και 9 Φεβρουαρίου

22 και 23 Φεβρουαρίου

29 Φεβρουαρίου με 2 Μαρτίου (τριήμερο Καθ. Δευτέρας)

21 και 22 Μαρτίου

25 και 26 Απριλίου

9 και 10 Μαΐου

23 και 24 Μαΐου

13 και 14 Ιουνίου

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Λόγω της ιδιαιτερότητας της συστέγασης του Σχολείου μας με το 2ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Νέας Ιωνίας, τα παιδιά παίρνουν την τσάντα στο σπίτι τους σε αυτές τις ημερομηνίες, αλλά δεν τους ανατίθενται μαθήματα.