ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Α΄ ΤΑΞΗΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες της Α΄ τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι την  Τετάρτη  27/03/2019  θα διεξαχθεί

επιμορφωτική ημερίδα των δασκάλων της Α΄ τάξης που διοργανώνει

ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου της περιοχής μας. Ως εκ τούτου

οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης δε θα προσέλθουν στο σχολείο

για μάθημα αυτή την ημέρα.

Υποτροφίες Αρσακείου για την Α’ Γυμνασίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες της ΣΤ’ τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι έχουν προκηρυχθεί 4 υποτροφίες για την Α’ τάξη Γυμνασίου στο Αρσάκειο Σχολείο Ψυχικού και στο Αρσάκειο- Τοσίτσειο Σχολείο Εκάλης για τη σχολική χρονιά 2019-20. Οι υποτροφίες αφορούν σε πλήρη απαλλαγή από τα δίδακτρα. Οι υποψήφιοι θα εξεταστούν γραπτώς στα μαθήματα της Γλώσσας και των Μαθηματικών, ενώ οι επιτυχόντες θα συμμετάσχουν και σε προφορική συνέντευξη. Η γραπτή εξέταση θα πραγματοποιηθεί  την Κυριακή 12/5/2019 και ώρα 10 π.μ. στο Αρσάκειο Σχολείο Αθηνών (Αρσάκη 1, Π.Ψυχικό).

Για να συμμετάσχουν οι μαθητές στις εξετάσεις θα πρέπει οι κηδεμόνες να υποβάλουν αίτηση ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα www.arsakeio.gr  έως τη Δευτέρα 6 Μαΐου  2019.Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλ. 210-67 55 555 (εσωτ. 120), κα Αναστασοπούλου.