Διάλεξη για γονείς

Την Κυριακή 16/12/18 στις 6μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η επόμενη  διάλεξη που διοργανώνει η Ενορία Ι.Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου στο πλαίσιο της Συμβουλευτικής Γονέων. Θα εισηγηθεί η κ. Μαρία Γκουζιώτη (Ψυχοθεραπεύτρια), με θέμα “Η προίκα της ανατροφής μέσα από το παράδειγμά μας”.

Είσοδος Ελεύθερη

Ι. Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου, Ν. Ιωνία, Τριανταφύλλου Αυγερινού 11, Πνευματικό Κέντρο Ναού (Έναντι του Ναού)

Προσφορά ειδών στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με αφορμή τις γιορτές των Χριστουγέννων και έχοντας υπόψη τις αρχές της κοινωνικής ευαισθησίας και αλληλεγγύης που προσπαθούμε να διδάξουμε στα παιδιά μας, θα θέλαμε να βοηθήσετε στην ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Νέας Ιωνίας.

Επειδή ο αριθμός των ωφελούμενων νοικοκυριών αυξάνεται συνεχώς, υπάρχει μεγάλη ανάγκη σε: γάλα εβαπορέ,ρύζι, λάδι,ντοματοπολτό,ζάχαρη,μπισκότα, όσπρια, ζυμαρικά.Επίσης θα μπορούσαμε να προσφέρουμε βρεφικές πάνες και κρέμες,απορρυπαντικά, σαπούνια, είδη καθαρισμού.

Αν θέλετε να ενισχύσετε αυτήν την προσπάθεια, μπορείτε να στείλετε κάποιο ή κάποια από αυτά τα είδη με το παιδί σας στο σχολείο.Τα είδη θα συγκεντρωθούν από τους Δασκάλους των τμημάτων.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων,

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Έναρξη μαθημάτων κολύμβησης

Αγαπητοί γονείς της Γ’ τάξης,

Σήμερα λάβαμε ενημέρωση από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής ότι η ημέρα έναρξης των μαθημάτων κολύμβησης για το Σχολείο μας θα είναι η Δευτέρα 17/12/18.Το τμήμα Γ3 θα πηγαίνει στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ κάθε Δευτέρα κατά το τελευταίο δίωρο και τα τμήματα Γ1 και Γ2 θα πηγαίνουν στο ίδιο κολυμβητήριο κάθε Τρίτη κατά το τελευταίο δίωρο.