Γιορτή λήξης 2017-18

Την Πέμπτη 14/6/2018 το απόγευμα πραγματοποιήθηκε με εξαιρετική επιτυχία από τις τάξεις Ε’ και ΣΤ’ η γιορτή λήξης του σχολικού έτους στο θέατρο “Γ. Δομνάκης”. Ήταν μια μουσικοχορευτική εκδήλωση που τίμησε τη μουσική, τα τραγούδια και τους χορούς της πατρίδας μας, την παράδοσή μας που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της πολιτιστικής μας ταυτότητας. Εμπνευστής και κύριος συντελεστής της γιορτής ήταν ο Μουσικός μας κ. Κώστας Πολυμενάκος, πλαισιωμένος από τις Εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής κ. Νόνα Τσαλίκη και κ. Βασιλική Ρήγα.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας για την προσπάθειά τους και την εξαιρετική τους παρουσία!Επίσης θερμά συγχαρητήρια και ευχαριστίες στους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς της εκδήλωσης, στον Εκπαιδευτικό των Εικαστικών κ. Σπανόπουλο για το σκηνικό που κατασκεύασε,καθώς και σε όλους τους Εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας που συνεργάστηκαν άψογα και βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του.

Ευχόμαστε σε όλους ένα όμορφο και ξεκούραστο καλοκαίρι!

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων