Χριστουγεννιάτικη γιορτή της Α’ τάξης

0

Συγγραφέας: 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 14-12-2018

Οι μαθητές των τάξεων Α1′ και Α2′ του Σχολείου μας σας περοσκαλούν στη χριστουγεννιάτικη γιορτή που θα γίνει στο αμφιθέατρο την Πέμπτη 20/12/2018 και ώρες 8:30 έως 10:00.

Εκκλησιασμός τάξεων για τα Χριστούγεννα

0

Συγγραφέας: 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 13-12-2018

Αγαπητοί Γονείς κ΄ Κηδεμόνες των μαθητών,-τριών του Σχολείου μας,

σας ενημερώνουμε ότι θα εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό του Αγίου Ελευθερίου στην οδό Ηρώων Πολυτεχνείου 1) οι τάξεις Β΄ και Δ΄ την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018, 2) οι τάξεις Α΄ και Ε΄ τη Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018 και 3) οι τάξεις Γ΄ και ΣΤ΄ την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2018.

Χριστουγενιάτικη Γιορτή του Συλλόγου Γονέων κι Κηδεμόνων

0

Συγγραφέας: 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 12-12-2018

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 7ου Δημοτικού Σχολείου σας προσκαλεί στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή για λεπτομέρειες πατήστε στην αφίσα παρακάτω

Ενημέρωση και βαθμολογία Α’ τριμήνου

0

Η ενημέρωση γονέων για τις τάξεις Α΄ και Β΄ καθώς και η παράδοση βαθμολογίας για τις τάξεις Γ΄, Δ΄, Ε΄, και Στ΄ για το α΄ τρίμηνο θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 19/12/2018 στις 13.20 στις αίθουσες των τμημάτων ή σε χώρους που θα υποδείξουν οι δάσκαλοι που οι αίθουσές τους χρησιμοποιούνται από το Ολοήμερο.

Για την ομαλή ολοκλήρωση της όλης διαδικασίας οι γονείς των παιδιών, τα οποία θα παραμείνουν στο σχολείο χωρίς να έχουν Ολοήμερο, παρακαλούνται να έχουν κοντά τους και υπό τον έλεγχό τους τα παιδιά τους.

Η διευθύντρια

Γιαννούλα Μούρκου

Εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου Χαλανδρίου

0

Η Παραμυθένια Πολιτεία ανοίγει τις πύλες της, την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου, στην κεντρική πλατεία της πόλης μας, στις 18.00. Για να δείτε το πλήρες πρόγραμμα των εκδηλώσεων πατήστε την παρακάτω αφίσα

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

0

Συγγραφέας: 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 03-12-2018

Η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία (International Day of Persons with Disabilities) καθιερώθηκε το 1992 με απόφαση της γενικής συνέλευσης του ΟΗΕ και τιμάται κάθε χρόνο στις 3 Δεκεμβρίου.

Η επιλογή της ημερομηνίας αυτής συνδέεται με την υιοθέτηση από το διεθνή οργανισμό στις 3 Δεκεμβρίου 1982 του προγράμματος δράσης για τα ΑΜΕΑ, το οποίο οδήγησε στην υπογραφή της διεθνούς Σύμβασης για τα δικαιώματα των ατόμων με αναπηρία στις 30 Μαρτίου 2007 (Η Κύπρος την κύρωσε το 2011 και η Ελλάδα το 2012).

Η Ημέρα αυτή δίνει την ευκαιρία στις κυβερνήσεις, στους οργανισμούς και στις κοινωνίες να εστιάσουν την προσοχή τους στα δικαιώματα και τις δυνατότητες των ανθρώπων με αναπηρία.

Σύμφωνα με στοιχεία του ΟΗΕ (2014), γύρω στο 1 δισεκατομμύριο άνθρωποι σε όλο τον κόσμο πάσχουν από κάποιας μορφής αναπηρία, το 80% των οποίων ζει στις αναπτυσσόμενες χώρες.

Στο παρακάτω link περιέχεται χρήσιμο εκπαιδευτικό υλικό

ekpaideytiko_yliko_gia_tin_anapiria_2017-18

Φοίτηση των μαθητών της Στ΄ τάξης στο Γυμνάσιο

0

Αγαπητοί Γονείς κ΄ Κηδεμόνες των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας, κατόπιν νεότερης ειδοποίησης από τη Δ/νση ΠΕ Β΄ Αθήνας, παρακαλούμε όσους μαθητές -τριες έχουν αδέλφια στο Γυμνάσιο, να μας προσκομίσουν το ταχύτερο δυνατό Βεβαίωση Φοίτησης στο Γυμνάσιο που φοιτούν.

Έντυπο συναίνεσης εμβολιασμού

0

Συγγραφέας: 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 27-11-2018

Το Κέντρο Υγείας ΣΠΜΠ Κ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ υλοποιεί δράση εμβολιαστικής κάλυψης, στις σχολικές μονάδες  της περιοχής ευθύνης του.

Για να δείτε το έντυπο συναίνεσης πατήστε εδώ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΩΝ ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2018-2019 ΓΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΜΟΝΙΜΗΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

0

Για να δείτε και να συμπληρώσετε την αίτηση πατήστε εδω

Κλειστό το σχολείο στις 28 Νοεμβρίου λόγω εκλογών του Συλλόγου Εκπαιδευτικών

0

Συγγραφέας: 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 23-11-2018

Αγαπητοί Γονείς κ΄ Κηδεμόνες των μαθητών,-τριών μας,

σας ενημερώνουμε ότι με βάση την Φ.12.1/9291/1-10-2018 απόφαση του Δ/ντή ΠΕ Β΄ Αθήνας την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2018 τα Σχολεία μας θα παραμείνουν κλειστά λόγω Γενικής Συνέλευσης των εκπαιδευτικών.