Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Έκκληση για προσφορά Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Έκκληση για προσφορά Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Αγαπητοί γονείς και φίλοι του σχολείου μας

Οι υπολογιστές που έχουμε στο εργαστήριο των Νέων Τεχνολογιών είναι παλιοί, δύσχρηστοι και δυσκολεύουν το μάθημα. H εκπαιδευτικός πληροφορικής κ. Ελένη καταβάλει ιδιαίτερη προσπάθεια για την λειτουργία και την αναβάθμισή τους αλλά οι δυνατότητες σε μηχανήματα εικοσαετίας είναι περιορισμένες. Από τη στιγμή που… η σχολική επιτροπή δεν έχει τη δυνατότητα να μας δώσει χρήματα για αγορά καινούριων υπολογιστών κατά καιρούς στέλνουμε επιστολές σε δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς μήπως και βρούμε μερικούς.
Ζητάμε όμως και τη βοήθεια όλων των γονέων ή και των φίλων του σχολείου μας….Αν αγοράσατε έναν καινούριο υπολογιστή και ο παλιός είναι λειτουργικός και σας περισσεύει μην τον στείλε τε για ανακύκλωση… Φέρτε τον στο σχολείο να του βάλουμε παιδαγωγικά λογισμικά και να είναι χρήσιμος στο μάθημα και στα παιδιά μας…
Αν έχετε κάποια άλλη ιδέα για το θέμα επικοινωνήστε μαζί σας στο 6945303572 για να την κουβεντιάσουμε.

Ο Διευθυντής του σχολείου
Γιάννης Λογοθέτης