Ηλεκτρονική Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου ΓΕ.Λ. 2020

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ.

Όποιος μαθητής θέλει βοήθεια, μπορεί να πάρει τηλέφωνο ή και να έρθει στο σχολείο στις εξής ημερομηνίες:

Πέμπτη, 2/7

Τρίτη, 7/7

Πέμπτη 9/7

Πέμπτη 16/7

Καλή επιτυχία

ΕΠΙΤΗΡΗΤΕΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ

Από τους επιτηρητές των Πανελλαδικών 2020 την Παρασκευή 26 Ιούνη ρεπό έχουν οι:

1. Αθανασιάδης
  2. Λαμπροπούλου
  3. Μαριδάκη
  4. Ματσούρη
  5. Μιχαλάκος
  6. Μπαθιανάκη
  7. Σακελλαρίου
  8. Στούμπου

Όλοι οι υπόλοιποι να έρθουν 07:30 στο λύκειο.

Αναπληρωματικός είναι ο Υφαντίδης

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ

Αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΥΝΑΝΠ: www.ynanp.gr η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού εισαγωγής σπουδαστών/στριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού ακαδημαϊκού έτους 2020-2021. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής τους.

Η υποβολή των αιτήσεων ξεκίνησε από 16-6-2020. Όλοι οι υποψήφιοι από την 16-6-2020 πρέπει να υποβάλλουν αίτηση, ηλεκτρονικά ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες του Παραρτήματος Ε΄ της Προκήρυξης Διαγωνισμού. Μετά την ολοκλήρωση της υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης οφείλουν να υποβάλλουν σε οποιαδήποτε ΑΕΝ (Παράρτημα Γ΄) κανονικά και πλήρη τα δικαιολογητικά τους, προκειμένου να γίνει αποδεκτή η αίτησή τους.

Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών (που θα συνοδεύονται από το αποδεικτικό της αίτησης που υπέβαλαν ηλεκτρονικά στο ΥΝΑΝΠ), λήγει στις 16-7-2020 ημέρα Πέμπτη.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα που αναγράφονται στη σχετική προκήρυξη.

Ακολυθεί η προκήρυξη

Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης, μετεγγραφής σχολικό έτος 2020 – 2021

Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2020 – 2021, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 18η Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και
τη 2η Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59.

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ

Ορισμός εξεταστικού κέντρου Δ/νσης ΔΕ Γ΄ Αθήνας για τη διεξαγωγή των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2020 για το Ειδικό Μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 1/7/2020:

Μαθητές και απόφοιτοι του 6ου ΓΕΛ Ιλίου θα εξετασθούν στο 4ο ΓΕΛ Ιλίου, Αλαμάνας & Διός, 13122, Ίλιον.

Τηλέφωνο εξεταστικού κέντρου: 2102636662

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τ.Ε.Φ.Α.Α. 2020