Αρχείο ημέρας 13 Δεκεμβρίου, 2018

Πρόσκληση σε Ενημερωτικό Σεμινάριο

Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 6.30 – 8.00 μ.μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του 6ου Γυμνασίου Νίκαιας, ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 6ου Γυμνασίου Νίκαιας, σε συνεργασία με την Διεύθυνση και τον Σύλλογο Διδασκόντων  σας προσκαλούν στον κύκλο των ενημερωτικών σεμιναρίων που διοργανώνουν, με θέματα που αφορούν τους έφηβους μαθητές.

Η δεύτερη ενότητα του σεμιναρίου με τίτλο: «Ο Γονικός Ρόλος στην Ψυχοκοινωνική Ανάπτυξη του παιδιού». Αποκτώντας τις κατάλληλες γνώσεις, στάσεις,συμπεριφορές οι γονείς μπορούν να βοηθήσουν τον έφηβο μαθητή  (το παιδί τους) σε ένα δίαυλο επικοινωνίας, μεταξύ τους.

Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη.

Ομιλητής: Δρ. Γεώργιος Λυράκος, Κλινικός Ψυχολόγος Υγείας του Περιφερειακού Γενικού Νοσοκομείου Νίκαιας & Αγ.Βαρβάρας “Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ” – Program Director in Health Psychology, City Unity College-Cardiff MU

Ενημέρωση Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2108

Ενημερώνουμε Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2018 τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά θα παραμείνουν κλειστά λόγω συνδικαλιστικής άδειας.