Αρχείο ημέρας 29 Οκτωβρίου, 2018

Πρόγραμμα ενημέρωσης κηδεμόνων

Στο ακόλουθο επισυναπτόμενο αρχείο, θα βρείτε τις ημέρες και ώρες που θα δέχονται οι καθηγητές του σχολείου μας τους γονείς/κηδεμόνες για να ενημερωθούν για την πρόοδο των μαθητών.

Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων

Σε εξαιρετικές περιπτώσεις, οι γονείς/κηδεμόνες θα μπορούν να ενημερώνονται για την πρόοδο των παιδιών τους και τηλεφωνικά.

Ενισχυτική Διδασκαλία σχολικό έτος 2018-19

Δημοσιεύτηκε η Υπουργική Απόφαση σχετικά με την έναρξη της Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2018-2019. Η Ενισχυτική Διδασκαλία περιλαμβάνει τα μαθήματα : Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Παρακαλούνται όσοι γονείς/κηδεμόνες επιθυμούν το παιδί τους να παρακολουθήσει τα μαθήματα αυτά (όλα ή κάποια από αυτά) να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση και να την υποβάλλουν στο σχολείο μέσω των μαθητών το αργότερο έως την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018 .

Υπεύθυνη Δήλωση για Ενισχυτική Διδασκαλία 2018-19