Αρχείο ημέρας 31 Μαΐου, 2018

Παρουσίαση-Έκθεση κατασκευών Τεχνολογίας.

Παρουσίαση-έκθεση κατασκευών στο μάθημα της Τεχνολογίας

Τετάρτη 30 Μαϊου έγινε παρουσίαση- Έκθεση στο εργαστήριο Τεχνολογίας και στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας  δημιουργικών κατασκευών. Οι πρακτικές  εφαρμογές στο εργαστήριο δεν πρέπει να βρίσκονται σε μεγάλη απόσταση από το χώρο της εργασίας , στον οποίο σήμερα η δουλειά γίνεται με αυτοματισμούς.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στην καθηγητριά τους κ. Γιαννακάκη Λύδια που με τις γνώσεις, υπομονή και αγάπη πρόσφερε, δίδαξε και συνεργάστηκε για την όμορφη, δημιουργική, πρωτοπόρα έκθεση- παρουσίαση.

Παράταση Ηλεκτρονικών Εγγραφών για ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Παράταση των Ηλεκτρονικών Εγγραφών ως την Τετάρτη 6 Ιουνίου

Σας ενημερώνουμε ότι παρατείνεται η ημερομηνία υποβολής της «Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής – Δήλωσης Προτίμησης», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2018-2019 στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, μέχρι την Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018 και ώρα 22.00 (10.00 μ.μ.).