Αρχείο ημέρας 25 Απριλίου, 2018

Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Εργοστάσιο της Tasty

Το σχολείο πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της Tasty (Lays) στον Άγιο Στέφανο Αττικής.

Οι μαθητές παρακολούθησαν ένα βίντεο σχετικά με την λειτουργία του εργοστασίου, ενημερώθηκαν και έλυσαν πολλές απορίες σχετικά με την παραγωγή και το ανθρώπινο δυναμικό – επαγγέλματα που απασχολούνται εκεί και στη συνέχεια ξεναγήθηκαν στο χώρο του εργοστασίου αφού φόρεσαν το κατάλληλο σκουφάκι.

Η επίσκεψη προκάλεσε το ενδιαφέρον των μαθητών καθώς είδαν από κοντά την παραγωγή ποπ κορν και πατατάκια, μάθανε πώς ανακυκλώνονται ορισμένα υλικά και πως συνεργάζονται πολλά εργοστάσια, καθώς άλλο φτιάχνει τις ετικέτες, άλλο το προϊόν και άλλο τα σακουλάκια. Στο τέλος της επίσκεψης δόθηκαν ορισμένα σακουλάκια από τους λαχταριστούς μεζέδες στους μαθητές.

Αποτέλεσμα εικόνας για ταστυ εργοστασιο  Î‘Ï€Î¿Ï„Î­Î»ÎµÏƒÎ¼Î± εικόνας για ταστυ εργοστασιοΑποτέλεσμα εικόνας για ταστυ εργοστασιο     Î‘ποτέλεσμα εικόνας για ταστυ εργοστασιο