Αρχείο ημέρας 19 Δεκεμβρίου, 2017

Οδοντιατρικός Έλεγχος

Τετάρτη 20/12/2017 στη σχολική μονάδα μας θα διεξαχθεί οδοντιατρικός έλεγχος των μαθητών/τριών μας.

Η εθελοντική δράση είναι σε συνεργασία με τον οδοντιατρικό Σύλλογο Πειραιά και την κινητή μονάδα την οποία διαθέτει το Χαμόγελο του Παιδιού.

Ευχαριστούμε και ευελπιστούμε για περαιτέρω συνεργασία

Σχολικοί Αγώνες Ποδοσφαίρου

Την Δευτέρα 18/12/2017 το σχολείο μας συμμετείχε στον “Πειραιαθλητισμός” που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά με το Γραφείο Φυσικής Αγωγής για τα Γυμνάσια της Δ/νσης Πειραιά.

Η ποδοσφαιρική σχολική μας ομάδα με τους υπεύθυνους καθηγητές Φυσικής Αγωγής κο. Πένταρη και κα Λεουτσάκου έπαιξαν : 1ος αγώνας 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας – 2ο Γυμνάσιο Κερατσινίου με σκορ 0-0 και 2ο αγώνας 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας – Ιδ. Γσιο Καραχάλιου με σκορ 8-2 .

Οι μαθητές μας απέδειξαν το “ευ αγωνίζεσθαι” τόσο ως προς την αγωνιστικότητά τους αλλά το σημαντικότερο ως στο ήθος, τη συμπεριφορά και τη συνεργασία τους.

Ευχαριστούμε τη πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων- Κηδεμόνων κα. Παπανικολάου και τον κο. Λεκκάκο για τη συνεργασία τους .

Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.