Αρχική » Δραστηριότητες » Σχολικοί Αγώνες Ποδοσφαίρου

Σχολικοί Αγώνες Ποδοσφαίρου

Την Δευτέρα 18/12/2017 το σχολείο μας συμμετείχε στον “Πειραιαθλητισμός” που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά με το Γραφείο Φυσικής Αγωγής για τα Γυμνάσια της Δ/νσης Πειραιά.

Η ποδοσφαιρική σχολική μας ομάδα με τους υπεύθυνους καθηγητές Φυσικής Αγωγής κο. Πένταρη και κα Λεουτσάκου έπαιξαν : 1ος αγώνας 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας – 2ο Γυμνάσιο Κερατσινίου με σκορ 0-0 και 2ο αγώνας 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας – Ιδ. Γσιο Καραχάλιου με σκορ 8-2 .

Οι μαθητές μας απέδειξαν το “ευ αγωνίζεσθαι” τόσο ως προς την αγωνιστικότητά τους αλλά το σημαντικότερο ως στο ήθος, τη συμπεριφορά και τη συνεργασία τους.

Ευχαριστούμε τη πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων- Κηδεμόνων κα. Παπανικολάου και τον κο. Λεκκάκο για τη συνεργασία τους .

Φωτογραφία του χρήστη Σύλλογος Γονέων 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας.