Θεατρικές παραστάσεις

Το 6ο Δημοτικό Σχολείο Μεσολογγίου πραγματοποίησε με επιτυχία την Πέμπτη 18 Απριλίου 2013 επετειακή εκδήλωση με τίτλο «Ελεύθεροι Πολιορκημένοι» στο Τρικούπειο Πολιτιστικό Κέντρο. Μαθητές της Ε΄και Στ΄τάξης του Σχολείου μας με την καθοδήγηση του Δ/ντή κ. Αραχωβίτη Παύλου και των διδασκόντων κ. Παπαγεωργίου Γεωργίου, κ. Λαδικού Βασιλικής και κ. Ζήκου Ισιδώρας παρουσίασαν ένα πλούσιο σε ιστορικές πληροφορίες χρονικό των Πολιορκιών και της Εξόδου. Τη μουσική επιμέλεια της εκδήλωσης είχε ο καθηγητής Μουσικής κ. Νικολάου Δημήτρης. Την επιμέλεια του power point που πλαισίωνε το χρονικό είχε η κ.Πριοβόλου Ευθυμία καθηγήτρια Αγγλικής Φιλολογίας. Στην κατάμεστη αίθουσα του Τρικούπειου Πολιτιστικού Κέντρου τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση ο Πρόεδρος του Πνευματικού Κέντρου κ. Καββάγια Αριστείδης , ο Αναπληρωτής Δ/ντήε Εκπ/σης Ν. Αιτωλ/νίας κ. Μπερμπετάκης Αντώνιος, οι Σχολικοί Σύμβουλοι 1ης και 2ης Περιφέρεια ν. Αιτωλ/νίας κ. Σωτηρακόπουλος Γεώργιος και κ. Αναστασόπουλος Μαρίνος, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπ/κών Α/θμιας Εκπ/σης  περιοχής Μεσολογγίου κ. Τσάμης Δημήτριος, οι Δ/ντές του 2ου και 4ου Δημ. Σχολείου Μεσολογγίου  κ  Σκαρμούτσος Αναστάσιος και κ. Αρτηνού Δημήτρα και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση  DSCN1350DSCN1359DSCN1365DSCN1345