ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ERASMUS+ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Την Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου 2019, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, Νακου Παναγιώτα ΠΕ70 και Πριοβόλου Ευθυμία ΠΕ06,

συμμετείχαν στην τεχνική ημερίδα ΚΑ1 Σχολικής Εκπαίδευσης 2019 με θέμα «Διαχείριση και Παρακολούθηση Σχεδίων Κινητικότητας Σχολικής Εκπαίδευσης ΚΑ1 2019»

που οργάνωσε το Ιδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, Εθνική Μονάδα Συντονισμού του Προγράμματος Erasmus+.

Το  εγκεκριμένο σχέδιο του 6ου Δημοτικού Σχολείου Μεσολογγίου ήταν ένα από τα προγράμματα που καλείται  να διαχειριστεί η παιδαγωγική ομάδα του σχολείου

στα πλαίσια της Βασικής Δράσης 1 «Μαθησιακή Κινητικότητα Προσωπικού Σχολικής Εκπαίδευσης» του Προγράμματος Erasmus+ .

Ο υπεύθυνος διαχειριστής που έχει ορισθεί για το δικό μας δημοτικό σχολείο από την πλευρά της Εθνικής Μονάδας Συντονισμού, κ. Λευτέρης Γαϊτανίδης.

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στο Ξενοδοχείο Divani Caravel Hotel  στην Αθήνα.