Αρχείο ημέρας 30 Οκτωβρίου 2013

ΠΑΡΕΛΑΣΗ 16ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ – ΠΑΡΕΛΑΣΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ (2013)

Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013:

•  Για το νόημα της 16ης Οκτωβρίου, ημέρα Απελευθέρωσης της Κατερίνης, μίλησαν στα παιδιά οι δάσκαλοι των τμημάτων.

• Το απόγευμα της Τρίτης, ο Σημαιοφόρος και οι Παραστάτες εκπροσώπησαν το σχολείο μας στην κατάθεση στεφάνων, που έγινε στο Άγαλμα/Μνημείο του Στρατηγού Σβορώνου. Τα παιδιά συνόδεψαν οι εκπ/κοί Σεϊτανίδης Θεόδωρος και Τζιάτζιου Άννα.

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2013:

• Εκπροσώπηση του σχολείου από το Σημαιοφόρο και τους Παραστάτες στη δοξολογία, στη Θεία Ανάληψη και στην κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο, με τη συνοδεία της δασκάλας κ. Χαραλαμπίδου Σωτηρίας.

• Συμμετοχή του σχολείου στην καθιερωμένη Παρέλαση. Τα τμήματα συνόδεψε ο γυμναστής κ. Παυλίδης Θεόδωρος, ο οποίος ήταν και ο γενικός υπεύθυνος της Παρέλασης.

Φωτογραφίες:    01      02      03

Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2013:

•  Σχολική Γιορτή για τη Σημαία και την Εθνική  Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Την εκδήλωση σχεδίασαν, οργάνωσαν και υλοποίησαν οι μαθητές/τριες της Δ΄ Τάξης και της Γ3 Τάξης με τις/τους δασκάλες/ους τους Γαράκη Χρήστο (Δ1), Οικονομίκου Αλεξία (Δ2), Χαραλαμπίδου Σωτηρία (Γ3). Τη χορωδία του σχολείου (μαθητές του ΣΤ1 Τμήματος), διηύθυνε η Μουσικός μας κ. Μισέλ Παναγιώτου.

• Την ομιλία για τη σημασία της ημέρας έκανε ο δάσκαλος κ. Γαράκης Χρήστος.

Την εκδήλωση παρακολούθησε μεγάλος αριθμός γονέων

Φωτογραφίες:     01    02    03    04    05   06    07

•  Ο Σημαιοφόρος και οι Παραστάτες μας εκπροσώπησαν το σχολείο στην κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο, με τη συνοδεία των εκπ/κών Σεϊταρίδου Ευμορφίας και Μπουκουβάλα Αγγελικής (Ευαγγελίας)

Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013:

• Στη δοξολογία και στην κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο (Κεντρ. Πλατεία Κατερίνης), το Σημαιοφόρο και τους Παραστάτες συνόδεψε ο δάσκαλος κ. Γαράκης Χρήστος.

• Οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ Τάξης και ορισμένες μαθήτριες της Ε΄ Τάξης, με τη συνοδεία της Γυμνάστριας κ. Γαλανάκη Μαρίας, συμμετείχαν στην καθιερωμένη Παρέλαση.

Φωτογραφίες:     01    02    03    04    05   06