Στις 22 Οκτωβρίου η Γ’ τάξη του σχολείου μας επισκέφθηκε την Αερολέσχη Αγρινίου.Τα παιδιά θαύμασαν τα εκπαιδευτικά αεροπλάνα της Λέσχης και άκουσαν με προσοχή τα λόγια του εκπαιδευτή καθώς τους εξηγούσε τον τρόπο χρήσης τους .Την ίδια ημέρα πραγματοποιήθηκε και η εκπαιδευτική επίσκεψη της Στ’ τάξης στη Δημοτική Πινακοθήκη Αγρινίου.
Οκτώβριος 2019
Μηνιαία Αρχεία
27 Οκτ 2019
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΛΕΣΧΗ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Συγγραφέας: 6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορίαΔεν υπάρχουν σχόλια
17 Οκτ 2019
Ενημερωτικό 2019 για πρόγραμμα ‘Η τσάντα στο σχολείο’
Συγγραφέας: 6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορίαΔεν υπάρχουν σχόλια
6ο Δημοτικό Σχολείο Αγρινίου Τηλ. επικοιν. : 26410 – 29668 Ενημερωτικό σημείωμα για γονείς μαθητών/τριών Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019 και κάθε 2η και 4η Παρασκευή του μήνα […]