Εισαγωγικό σημείωμα

Καλωσήρθατε στο επίσημο ιστολόγιο του 5ου Νηπιαγωγείου Ελληνικού!

Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε με σκοπό να γίνει ένα μέσο επικοινωνίας του σχολείου μας με τους γονείς των φοιτούντων μαθητών μας, καθώς μέσα από αυτό μπορούν να ενημερωθούν για τις δραστηριότητες και τις δράσεις που αναπτύσσουμε εντός και εκτός σχολικού χώρου, αλλά και να λαμβάνουν άμεση πληροφόρηση για διοικητικά και λειτουργικά θέματα που τους αφορούν.

Παράλληλα, μέσω της σχετικής αρθρογραφίας, θα αναλύουμε θέματα που ενδιαφέρουν γονείς και εκπαιδευτικούς, όπως για παράδειγμα, η ψυχολογία των παιδιών, θέματα διατροφικών συνηθειών, προτάσεις παιδικής λογοτεχνίας κ.λπ.

Για οποιαδήποτε απορία, πληροφορία ή επισήμανση, θα χαρούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας με έναν από τους τρόπους που αναφέρονται στη σελίδα Επικοινωνία