εικόνα Viber 2024 05 23 14 38 03 958

Για εσένα μαμά μου!

ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ 2023-2024

εικόνα Viber 2024 05 23 14 38 03 958Λίγες ημέρες μετά τη Γιορτή της Μητέρας, οι μαθητές της Α’ τάξης του σχολείου μας τίμησαν με ξεχωριστό τρόπο το πιο σημαντικό πρόσωπο στη ζωή τους: τη μαμά!

Σε μια εκδήλωση γεμάτη αγάπη, συγκίνηση και δημιουργικότητα, οι μικροί μαθητές απέδειξαν την αστείρευτη εκτίμησή τους προς τις μητέρες τους. Ποιήματα και τραγούδια γεμάτα ζεστασιά, ειλικρινείς ευχές, ζεστές αγκαλιές και στοργικά φιλιά πλημμύρισαν την αίθουσα, δημιουργώντας μια ατμόσφαιρα που άγγιξε τις καρδιές όλων των παρευρισκομένων.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την απονομή χειροποίητων δώρων και λουλουδιών από τους μαθητές προς τις μητέρες τους, τα οποία φέρουν την σφραγίδα της αγάπης και της εκτίμησής τους.

Αυτή η πρωτοβουλία του σχολείου μας αποτελεί μια όμορφη υπενθύμιση για τη διαχρονική αξία της γιορτής της μητέρας και για τον αναντικατάστατο ρόλο που διαδραματίζουν οι μητέρες στη ζωή μας.

Οι εκπαιδευτικοί που συμμετείχαν: Μουχτιδιώτης Παναγιώτης, Ρούπακα Μαρία, Παυλίδου Κωνσταντίνα, Δημητριάδου Φιλιώ, Αβραμίδου Δήμητρα.

εικόνα Viber 2024 05 23 14 38 28 394