Έκκληση – Ευγενική υπενθύμιση

Σας παρακαλούμε να τηρείτε πιστά τις οδηγίες που έχουν αναρτηθεί για τη διενέργεια και δήλωση των αυτό διαγνωστικών ελέγχων για την προσέλευση των μαθητών στη σχολική μονάδα. Διενέργεια ελέγχου και δήλωση αποτελέσματος στο edupass. gov. gr κάθε Δευτέρα και Πέμπτη. Σε αρκετές περιπτώσεις τόσο Τρίτη όσο και Παρασκευή μεγάλος αριθμός μαθητών έρχονται στο σχολείο χωρίς να έχουν δηλωθεί στο edupass. Είναι χρονοβόρο στον έλεγχο και επικίνδυνο να εισέλθει στο σχολείο ύποπτο κρούσμα. Θεωρούμε ότι είναι και ευθύνη σας ο έγκαιρος έλεγχος και προπαντός η δήλωση του αποτελέσματος στο edupass αν επιθυμείτε πραγματικά την ασφαλή παρουσία των παιδιών σας στο σχολείο. Από την άλλη εβδομάδα μαθητής που δεν δηλώνεται έως και 7.30 το πρωί της Τρίτης και Παρασκευής δεν θα γίνεται δεκτός την 1η ώρα και θα μένει εκτός σχολείου. Οι φράσεις δεν πρόλαβα, ξέχασα, δεν πειράζει, θα το κάνει ο γονιός τώρα, πώς κάνετε έτσι, μας εκθέτουν όλους σε κινδύνους. Ευχαριστώ και ευελπιστώ στην καλύτερη συνεργασία.

Η Διευθύντρια του Σχολείου.