Γιορτή 25ης Μαρτίου

Φέτος γιορτάζουμε τα 200 χρόνια από την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης του 1821που οδήγησε στην δημιουργία του σύγχρονου Ελληνικού Κράτους. Δυστυχώς η πανδημία δεν μας επέτρεψε να τιμήσουμε την επέτειο όπως είχαμε προγραμματίσει. Οι γιορτές έιγιναν διαδικτυακά (μέσω webex) από τους υπεύθυνους εκπαιδευτκούς του κάθε τμήματος, οι οποίοι προσπάθησαν κάτω από δύσκολες συθήκες να κινητοποιήσουν τους μαθητές. μας.

Θέλω να ευχαριστήσω τις κ. Ε. Νεράντζου. Ε. Κρητικού, Ε. Εγγλεζοπούλου και Ι. Μαμουνή, της ομάδας κοινωνικής συνεταιριστικής εταιρείας ξεναγων Λέσβου που συμμετείχαν στη γιορτή του τμήματος Β1 με την παρουσίαση “Ο Δρόμος προς την Ελευθερία”,  μιά νοητή ξενάγηση στους δρόμους της Μυτιλήνης που φέρουν ονόματα Ελλήνων που σχετίζονται με την Επανάσταση του 1821.

Παρουσίαση των κ. Σάββα – Ψωμδέλλη Α2 και Γ1

Παρουσιάση των μαθητών του Β1