Μαθητικοί Αγώνες Νέας Ελληνικής Γλώσσας

ελληνική γλώσσαΟ Σύλλογος Αποφοίτων Φιλοσοφικής Σχολής Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης «ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ» σε συνεργασία με Συμβούλους Εκπαίδευσης Φιλολόγων Κεντρικής Μακεδονίας και με έγκριση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας (Α.Π. 19303/3-10-2023), αξιοποιώντας την εμπειρία των προηγούμενων ετών διοργανώνει για έβδομη σχολική χρονιά Περιφερειακούς Αγώνες Γλώσσας, με τίτλο: «Η γλώσσα μου … ο κόσμος μου»: 7οι Μαθητικοί Αγώνες Νέας Ελληνικής Γλώσσας Γυμνασίων Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας. Στους Αγώνες, οι οποίοι θα διεξαχθούν διαδικτυακά, καλούνται να συμμετάσχουν πενταμελείς ομάδες μαθητών και μαθητριών που θα εκπροσωπούν Γυμνάσια από όλες τις Δ.Δ.Ε. της Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας. Περισσότερες λεπτομέρειες στο συνημμένο έγγραφο.