Έτησια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2021-2022)

Η Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού
Έργου της Σχολικής Μονάδας στον παρακάτω σύνδεσμο:

year-2021-school-1901274-form-5-synopsis (1)

Πρόγραμμα Επαναληπτικών Εξετάσεων Σεπτεμβρίου

Οι μαθητές που παραπέμπονται τον Σεπτέμβρη σε κάποια μαθήματα, θα εξεταστούν με το παρακάτω πρόγραμμα:

Λήψη αρχείου

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Σας ενημερώνουμε ότι  από τις 24 Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και τις 7 Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές

• στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ή

• μέσω της διαδικτυακής πύλης:

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ

Οι μαθητές/τριες που για λόγους ανωτέρας βίας απουσίασαν από τις εξετάσεις θα εξεταστούν με το παρακάτω πρόγραμμα:

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ- ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2022-2023

Προς τους γονείς και κηδεμόνες των νεοεισερχομένων μαθητών μας, της

Α’ τάξης:

Οι εγγραφές για τη νέα σχολική χρονιά ξεκινούν στις 21/6/2022

Παρακαλούμε τους γονείς και κηδεμόνες  να προσκομίσουν τα παρακάτω έντυπα:

1. Έντυπο με τα στοιχεία του μαθητή
  2. Υπεύθυνη δήλωση του ν.1599/1986 του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας
  3. Έντυπα γονικής συγκατάθεσης για λήψη φωτογραφιών και βίντεο
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ).(Αν δεν έχετε επισκεφτεί παιδίατρο ακόμα, φροντίστε να μας το προσκομίσετε το αργότερο μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2022).
  5. Υπεύθυνη δήλωση μετακίνησης των μαθητών (για όσους δικαιούνται)

Προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της

Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου:

Παρακαλούμε να ανανεώσετε την εγγραφή του παιδιού σας στο σχολείο με την επικαιροποίηση των στοιχείων του και τη συμπλήρωση των υπεύθυνων δηλώσεων.

Όλα τα παραπάνω έντυπα μπορείτε να τα δείτε εδώ και να τα κατεβάσετε ή να τα προμηθευτείτε από το σχολείο.

ΓΟΝΙΚΗ-ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ-GDPR

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ

Υπεύθυνη-δήλωση κηδεμονίας2021-2022

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΘΗΤΗ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΘΗΤΗ ΑΤΟΜΙΚΟ-ΔΕΛΤΙΟ-ΥΓΕΙΑΣ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Προσοχή στη σωστή αναγραφή  του  email επικοινωνίας σας, προκειμένου να λαμβάνετε ενημερώσεις και ανακοινώσεις του σχολείου μας.

Τελετή αποφοίτησης 2021-2022

IMG 20220601 101248

Μια ξεχωριστή βραδιά ζήσαμε την Παρασκευή 27 Μαΐου στον προαύλειο χώρο του σχολείου  στην  εκδήλωση αποφοίτησης των μαθητών μας της Γ΄Γυμνασίου!

Με  πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τη συμμετοχή των μαθητών και εκπαιδευτικών του σχολείου οργανώθηκε μια συγκινητική τελετή αποφοίτησης, έπειτα από δυο χρόνια καραντίνας και εσωστρέφειας λόγω πανδημίας.

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί συναντηθήκαμε, χαρήκαμε και αποχαιρετίσαμε τους απόφοιτους, τα αγαπημένα μας τριτάκια.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με ομιλία  από τη Διευθύντρια του σχολείου μας και την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ενώ στη συνέχεια απονεμήθηκαν αναμνηστικά διπλώματα και δωράκια. Μουσική, χορό, φαγητό,κληρώσεις δωροεπιταγών μέχρι και πυροτεχνήματα είχε η βραδιά, αλλά κυρίως είχε συγκίνηση, χαρά, χαμόγελα, αγκαλιές που τόσο μας έλειψαν.

Αγαπημένοι μας μαθητές, με τα φτερά σας να κάνετε τα πιο όμορφα ταξίδια! Να ονειρεύεστε, να αγωνίζεστε, να αγαπάτε και να είστε ευτυχισμένοι! Καλή συνέχεια! Καλή ζωή!

Οδηγίες προς τους μαθητές και τις μαθήτριες για την ομαλή διεξαγωγή των Προαγωγικών και Απολυτηρίων εξετάσεων Μαΐου 2022

Οι μαθητές/τριες :

• Προσέρχονται έγκαιρα στο σχολείο 8.00΄– 8.10΄ και παραμένουν στο προαύλιο μέχρι να χτυπήσει το κουδούνι στις 8.15΄
  • Με το χτύπημα του κουδουνιού μπαίνουν στις αίθουσες και κάθονται στα θρανία με αλφαβητική σειρά, σύμφωνα με την κατάσταση και με υπόδειξη των επιτηρητών.
  • Η διάρκεια της εξέτασης είναι δίωρη σε όλα τα μαθήματα , εκτός από τα μαθήματα της Νεοελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας και της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας και Γραμματείας που είναι τρίωρη
  • Επιτρέπεται να έχουν μαζί τους στυλό μπλε ή μαύρο, μολύβι, σβήστρα, γεωμετρικά όργανα, νερό. Γράφουν μόνο με μπλε ή μόνο με μαύρο στυλό.
  • Δεν επιτρέπεται να έχουν μαζί τους μέσα στη τάξη τσάντες, κασετίνες, βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, κινητά (ακόμη κι αν αυτά είναι απενεργοποιημένα), διορθωτικό υγρό ή ταινία (blanco), υπολογιστικές μηχανές, ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης πληροφοριών ή επικοινωνίας (π.χ. smartwatch) ή άλλα αντικείμενα, τα οποία πρέπει να παραμένουν εκτός αίθουσας.
  • Παραμένουν υποχρεωτικά στην αίθουσα τουλάχιστον 30 λεπτά μετά τη διανομή των θεμάτων.
  • Παραδίδουν το γραπτό στους επιτηρητές όταν τελειώσουν την εξέταση και οπωσδήποτε με τη λήξη του χρόνου εξέτασης και τους υποδεικνύουν πού τελειώνει το γραπτό τους.
  • Όσοι/ες εξετάζονται προφορικά παραμένουν στην αίθουσα, μελετούν τα θέματα, ενημερώνουν τους επιτηρητές όταν τελειώσουν την μελέτη και περιμένουν τη σειρά τους για να εξεταστούν.
  • Κατά τη διάρκεια της εξέτασης δεν επιτρέπεται στους εξεταζόμενους να βγαίνουν από την αίθουσα εκτός εξαιρετικής περίπτωσης.
  • Επισημαίνεται ότι η χρήση προστατευτικής μάσκας από όλους/ες είναι υποχρεωτική.

Καλή επιτυχία

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΥΛΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ Γ 2021-2022

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ