Τελετή αποφοίτησης 2021-2022

IMG 20220601 101248

Μια ξεχωριστή βραδιά ζήσαμε την Παρασκευή 27 Μαΐου στον προαύλειο χώρο του σχολείου  στην  εκδήλωση αποφοίτησης των μαθητών μας της Γ΄Γυμνασίου!

Με  πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τη συμμετοχή των μαθητών και εκπαιδευτικών του σχολείου οργανώθηκε μια συγκινητική τελετή αποφοίτησης, έπειτα από δυο χρόνια καραντίνας και εσωστρέφειας λόγω πανδημίας.

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί συναντηθήκαμε, χαρήκαμε και αποχαιρετίσαμε τους απόφοιτους, τα αγαπημένα μας τριτάκια.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με ομιλία  από τη Διευθύντρια του σχολείου μας και την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ενώ στη συνέχεια απονεμήθηκαν αναμνηστικά διπλώματα και δωράκια. Μουσική, χορό, φαγητό,κληρώσεις δωροεπιταγών μέχρι και πυροτεχνήματα είχε η βραδιά, αλλά κυρίως είχε συγκίνηση, χαρά, χαμόγελα, αγκαλιές που τόσο μας έλειψαν.

Αγαπημένοι μας μαθητές, με τα φτερά σας να κάνετε τα πιο όμορφα ταξίδια! Να ονειρεύεστε, να αγωνίζεστε, να αγαπάτε και να είστε ευτυχισμένοι! Καλή συνέχεια! Καλή ζωή!