Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2020-2021 και διανομή σχολικών βιβλίων

Ο Αγιασμός της νέας σχολικής χρονιάς 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 -09 -2020 και ώρα 11.00΄π.μ σύμφωνα με τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ.

Οι μαθητές προσέρχονται στο σχολείο τμηματικά κατά τάξη:

Α΄Τάξη:   9.15΄π.μ

Β΄Τάξη:  10.00΄ π.μ

Γ΄Τάξη:  10.30΄π.μ

Παρακαλούμε να τηρηθούν αυστηρά οι παραπάνω ώρες προσέλευσης στο σχολείο, για να γίνει με σχετική άνεση και ασφάλεια η κατανομή των μαθητών στα τμήματα.

Ειδικά για την Α΄και Γ΄τάξη μετά τον Αγιασμό θα γίνει διανομή βιβλίων.  Οι μαθητές/τριες  της Α΄ θα πάρουν τα μισά σχολικά τους  βιβλία και θα αποχωρήσουν περίπου στις 13.00′ μ.μ . Οι μαθητές/τριες  αυτοί να φροντίσουν για τη μεταφορά των βιβλίων τους φέρνοντας μαζί τη σχολική τους τσάντα ή κατάλληλες σακκούλες.

Λόγω ειδικών συνθηκών επισημαίνουμε ότι στους χώρους του σχολείου και στο προαύλιο θα παρευρίσκονται μόνο μαθητές/τριες  και εκπαιδευτικοί.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους.