Καλή σχολική χρονιά!

Αγαπητοί γονείς,

Μια καινούρια σχολική χρονιά ξεκινά…Ευχόμαστε όλοι/όλες να κυλήσει, όσο το δυνατόν, πιο ομαλά, μέσα σε πλαίσιο συνεργασίας και δημιουργικότητας.

Φέτος,  η λειτουργία του σχολείου μας  θα ακολουθήσει τις οδηγίες που έχουν σταλεί από τον ΕΟΔΥ (οι οποίες επισυνάπτονται στη συνέχεια)  σε όλες τις σχολικές μονάδες. Βάσει αυτών των οδηγιών θα ισχύσουν τα παρακάτω:

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ

• Η προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνεται από τις 8 ως τις 8.15 από την είσοδο στην οδό Μομφεράτου.
  • Οι μαθητές/τριες θα ανεβαίνουν κατευθείαν στην τάξη τους (με μάσκα), όπου και θα τους/τις περιμένει ο/η εκπαιδευτικός.

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

• Κάθε τμήμα θα κατεβαίνει στην αυλή με συγκεκριμένο τρόπο.
  • Στα διαλείμματα, όπως και πέρυσι, τα παιδιά θα βρίσκονται στον ειδικά οριοθετημένο χώρο του τμήματός τους, τηρώντας τις αποστάσεις.

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ

• Η αποχώρηση των μαθητών/τριών της Α΄και Β΄τάξης (και των αδελφών τους) θα γίνεται από την οδό Φαληρέως.
  • Οι μαθητές/τριες των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄τάξεων θα αποχωρούν από την οδό Μομφεράτου.
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΕΟΔΥ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΣΚΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ/ΟΛΕΣ.

Το κάθε παιδί θα πρέπει να έχει στην τσάντα του δύο σακουλάκια για  τις μάσκες.

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΑΞΕΩΝ 2020-21

Α1:  Αδαμάκη Ιωάννα