ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

Με βάση την από 5/5/2021 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας με Αρ. Πρωτ. 50209/ΓΔ4, επαναλειτουργούν από την Δευτέρα 10/5/2021  όλες οι σχολικές μονάδες με την παρακάτω διαδικασία:

1) Προμηθεύεστε τα self test από όποιο φαρμακείο θέλετε, δωρεάν, με τον ΑΜΚΑ του παιδιού σας.
2) Κάνετε το τεστ  έως και  24 ώρες πριν την προσέλευση σας στο Νηπιαγωγείο.
3) Μπαίνετε στην πλατφόρμα self-testing.gov.gr και συμπληρώνετε την Σχολική Κάρτα για Covid 19 δηλώνοντας το αποτέλεσμα του παιδιού σας. Στην συνέχεια εκτυπώνετε την κάρτα την οποία θα επιδείξετε υπογεγραμμένη στην είσοδο του σχολείου κατά την προσέλευσή σας.

Σε περίπτωση που δεν είναι δυνατή η εκτύπωση της κάρτας, συμπληρώνετε τα αντίστοιχα στοιχεία της κάρτας χειρόγραφα σε μια σελίδα χαρτιού και την υπογράφετε.
Σύμφωνα με τον νόμο, χωρίς την επίδειξη της Σχολικής Κάρτας για Covid-19 δεν επιτρέπεται η είσοδος στο χώρο του σχολείου.

Η προαναφερόμενη διαδικασία θα γίνεται δύο φορές την εβδομάδα, κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.

Δημοσιεύθηκε στη ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

Τις καλύτερες ευχές μας, τις ανταλλάξαμε φέτος με καρτούλες που αναρτήσαμε στην είσοδο του σχολείου μας…

Καλό Πάσχα σε όλους!

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

ΦΟΙΤΗΣΗ ΝΗΠΙΩΝ/ΠΡΟΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΈΤΟΣ 2021-2022

Με χαρά σας ενημερώνουμε ότι για το σχολικό έτος 2021 – 2022  έγιναν δεκτές όλες οι νέες αιτήσεις φοίτησης.

Δημοσιεύθηκε στη ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΦΟΙΤΗΣΗ ΝΗΠΙΩΝ/ΠΡΟΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΈΤΟΣ 2021-2022

…μια πασχαλίτσα μπορεί να φέρει το Πάσχα

Δημοσιεύθηκε στη ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο …μια πασχαλίτσα μπορεί να φέρει το Πάσχα

Πελαργοί και χελιδόνια..

Καλωσορίζοντας τους ταξιδιώτες που μας φέρνουν την Άνοιξη!

.

Δημοσιεύθηκε στη ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πελαργοί και χελιδόνια..