Καλό Πάσχα

Κατηγορίες: ΠΑΣΧΑ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλό Πάσχα

Λουλούδια του Απρίλη

Στο πλαίσιο του τέταρτου κύκλου των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, μαθαίνουμε ό,τι αφορά τα λουλούδια και εκφραζόμαστε καλλιτεχνικά με έμπνευση από τα ιμπρεσιονιστικά τοπία και τη Φρίντα Κάλο.

IMG 8825 1IMG 8964 IMG 8969 IMG 8970

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λουλούδια του Απρίλη

Εθνική Επέτειος 1821

Ο Μάρτιος φόρεσε την παραδοσιακή του φορεσιά και γιορτάζει την εθνική επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης.

Scan 0003Scan 0001

Κατηγορίες: ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΠΕΤΕΙΟΙ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εθνική Επέτειος 1821

Μεταμφιέσεις

Αυτοσχέδιες ή μη, οι φετεινές μεταμφιέσεις ζωντάνεψαν και φέτος το πανάρχαιο έθιμο στην τάξη μας.

173 178

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μεταμφιέσεις

Παραδοσιακή λαγάνα

Εν όψει της Καθαράς Δευτέρας ζυμώνουμε τις παραδοσιακές λαγάνες και μαθαίνουμε τη διαδρομή από το σιτάρι στο ψωμί.

143 151

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παραδοσιακή λαγάνα