Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα e-Twinning

Το Ευρωπαϊκό έργο μας «Let’s make the first contacts with children from other parts of the world!» απευθύνεται σε παιδιά Νηπιαγωγείου-Πρώτων τάξεων Δημοτικού Σχολείου που στόχο έχει να παρακινήσει τους μαθητές να μάθουν αγγλικά και να τα χρησιμοποιούν σε πραγματικές και ουσιαστικές καταστάσεις.

Τα παιδιά των συμμετεχόντων χωρών κλήθηκαν να φτιάξουν το δικό τους λογότυπο(logo), να το παρουσιάσουν στα συνεργαζόμενα σχολεία και να ψηφίσουν το καλύτερο. Έτσι, μετά από ψηφοφορία που διήρκησε 2 εβδομάδες εδώ το λογότυπο των παιδιών του Νηπιαγωγείου μας ψηφίστηκε από τα άλλα παιδιά ως το καλύτερο με 31 ψήφους ανάμεσα σε 7.

Program logo

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά από όλα τα σχολεία που συμμετείχαν στη δημιουργία των λογοτύπων!!!