ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

σκουλ

anakiklono

Όπως όλοι γνωρίζετε το σχολείο μας από την αρχή της φετινής σχολικής χρονιάς είναι ένα ΠΡΑΣΙΝΟ σχολείο. Αποφεύγουμε την χρήση/σπατάλη χαρτιού για ανακοινώσεις κλπ και καλλιεργούμε στα παιδιά τρόπους ανακύκλωσης και επαναξιοποίησης άχρηστων υλικών μέσα από βιωματικά μαθήματα, δράσεις στα εργαστήρια Δεξιοτήτων αλλά και σύμφωνα με το σχέδιο δράσης της σχολικής μας μονάδας.

Είμαστε λοιπόν στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι στο εξής το σχολείο μας μεταμορφώνεται και σε

σκουλ

• ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ προς ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

• ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΚΑΠΑΚΙΩΝ προς ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ/ΔΩΡΕΑ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΑΝΑΠΗΡΙΚΩΝ ΚΑΡΟΤΣΙΩΝ

.jpeg

Μπορούν επομένως τα παιδιά, οι γονείς αλλά και οποιοσδήποτε από την γειτονιά επιθυμεί να φέρει μπαταρίες και καπάκια στους χώρους μας!!!

Μην διστάζετε. Διαδώστε το!