Ονομαστική κατάσταση εγγραφέντων προνηπίων

Ονομαστική κατάσταση προνηπίων που θα φοιτήσουν στο 3ο Ν/Γ Ανατολής το σχολικό έτος 2021-22.Για τα έγγραφα που πρέπει να προσκομίσετε δια ζώσης θα ενημερωθείτε εκ νέου με mail.

Λήψη αρχείου

Καλώς ήρθατε στο νηπιαγωγείο μας!

Παγκόσμια Ημέρα Αυτισμού

Ο αυτισμός είναι μία νευροαναπτυξιακή διαταραχή που επηρεάζει τον τρόπο που ένα άτομο αντιλαμβάνεται τον κόσμο και τον τρόπο που επικοινωνεί και αλληλεπιδρά με τους άλλους ανθρώπους.

Τα άτομα με αυτισμό βλέπουν, ακούν και αισθάνονται τον κόσμο διαφορετικά από ότι οι άλλοι άνθρωποι. Ο αυτισμός δεν είναι ασθένεια ή πάθηση γι’ αυτό και δεν «θεραπεύεται».

Η Συνέχεια του άρθρου  εδώ

2 Απριλίου, Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Όταν διαβάζουμε, το μυαλό μας βγάζει φτερά.
Όταν γράφουμε, τα δάχτυλά μας τραγουδούν.

Οι λέξεις είναι ήχοι από τύμπανα και φλάουτα στη σελίδα,
καλλίφωνα πουλιά που πετούν ψηλά, ελέφαντες που σαλπίζουν,
ποτάμια που κυλούν, καταρράκτες που ξεχύνονται,
πεταλούδες που στροβιλίζονται
ψηλά στον αέρα!

Η συνέχεια του άρθρου εδώ

Ψηφιακή μέριμνα-Voucher 200 ευρώ

Οι πληροφορίες για το voucher 200 ευρώ για προμήθεια ηλεκτρονικού εξοπλισμού από μαθητές στα pdf που ακολουθούν.

Τηλεφωνική γραμμή υποστήριξης γονέων

Λήψη αρχείου

Σας θυμίζω ότι η ΕΔΕΑΥ του νηπιαγωγείου λειτουργεί εξ αποστάσεως και αν θέλετε να επικοινωνήσετε με την ψυχολόγο κ.Καραβασίλη θα πρέπει να στείλετε mail στο νηπιαγωγείο.