Μετάβαση από τη Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο -“Χελιδονίσματα”

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης για την ομαλή μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό σχολείο, επισκεφθήκαμε τα παιδιά της πρώτης τάξης του 3ου Δημοτικού σχολείου Ανατολής.

Καλωσορίσαμε την Άνοιξη, τραγουδήσαμε “Ήρθε ήρθε η Χελιδόνα”, ανταλλάξαμε ευχές και μοιράσαμε χελιδονάκια σε όλα τα παιδιά της πρώτης .

» (συνέχεια…)

Χρωματίζουμε την αυλή μας

Χρωματίζουμε την αυλή μας μέρος Α’:

Συνεχίζουμε τις δράσεις μας στην αυλή και με την πολύτιμη βοήθεια των γονιών του σχολείου μας γεμίζουμε την αυλή μας με χρώματα και παιχνίδια…

IMG 8181 » (συνέχεια…)

Πρασινίζουμε την αυλή μας

Στα πλαίσια του προγράμματος  ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΊΑ – ECO SCHOOLS που έχει αναλάβει το σχολείο μας, συνεχίζουμε τις δράσεις μας στην αυλή φυτεύοντας δυο ακόμη δέντρα και αναρριχώμενα φυτά που μας προσέφερε το τμήμα Πρασίνου του Δήμου Ιωαννιτών.

IMG 8034 » (συνέχεια…)

Κοινή Δράση με το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ανατολής Ιωαννίνων – “Παίζουμε Τρίλιζα”

Στα πλαίσια του σχεδίου Δράσης του Νηπιαγωγείου μας για την ομαλή μετάβαση των Νηπίων στο Δημοτικό σχολείο, συναντηθήκαμε διαδικτυακά με τα παιδιά της Πρώτης τάξης και παίξαμε Τρίλιζα….

Πατήστε την εικόνα για να δείτε τη δράση μας.

Screenshot 2024 04 16 at 17 54

<p/></a><a href= » (συνέχεια…)

“Olympics:from Athens to Paris….The Little Olympian” – Δραστηριότητες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου

Ακολουθούν οι δραστηριότητες Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου στα πλαίσια του e-Twinning προγράμματος “Olympics:from Athens to Paris…..The Little Olympian”.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Screenshot 2024 04 09 at 18 09 32 Ανώνυμο σχέδιο » (συνέχεια…)